Vesnická liga - hokejová soutěž vesnic. Soutěže se zúčastňují hokejové týmy z města Žďár nad Sázavou a jeho okolí. Výsledky, tabulky, články, statistiky.

2. finále Play-off - sezóna 2019 / 2020

Zpět

Bohdalec se vrátil na trůn

Ve finále letošního ročníku Vesnické hokejové ligy tak oplatil týmu Vatína loňskou porážku a oslavil jedenáctý triumf v historii soutěže.

Jubilejní dvacátý ročník Vesnické hokejové ligy ve Žďáře nad Sázavou je minulostí. Ve finále play-off došlo na reprízu loňského souboje, tentokrát ovšem s rozdílným výsledkem.

Po prvním utkání měli k titulu blíže hokejisté Bohdalce, kteří jej vyhráli 6:4. Ve druhém duelu ovšem tahali za kratší konec provazu, když obhájci titulu podlehli 1:2. "Dlouho se nám nedařilo překonat výborného gólmana Brostíka. Vatín však doplatil právě na jeho nedisciplinovanost, když se nechal vyloučit do konce zápasu za nesportovní chování," zdůraznil vedoucí mužstva Bohdalce Vladimír Jaša.

ZKRAT POTRESTALI

O vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. "V nich jsme měli mírnou výhodu v podobě nerozchytaného druhého gólmana Vatínu. Toho jsme dokázali využít," pochvaloval si Jaša, který se svými spoluhráči v nájezdech vyhrál 2:1 a mohl se tak radovat už z jedenáctého titulu v historii Vesnické ligy.

Obhájce loňského primátu se musel spokojit jen se stříbrnými medailemi. "Samostatné nájezdy jsou pokaždé loterií. Hráči Bohdalce v nich prokázali lepší šikovnost," dodal vedoucí mužstva stříbrného celku Karel Sobotka.

Oba finálové kluby vládly také individuálním statistikám. Vatínský Jan Váša zvítězil v kanadském bodování play-off, Aleš Chrást z Bohdalce zase vládl střelcům. "Triumf Bohdalce odpovídá jeho postavení v historii ligy. Vždyť z devatenácti ročníků, jichž se zúčastnili, vyhráli v jedenácti z nich. Navíc už počtrnácté v řadě jsou mezi nejlepšími třemi celky soutěže," ocenil kvality vítězů pořadatel VHL Karel Daniel.

Ten si pochvaloval vydařený průběh celého sobotního vyvrcholení jubilejního ročníku. "Před necelými pěti stovkami diváků mělo finálové utkání patřičnou atmosféru. Stejně tak i doprovodný program," dodal Karel Daniel.

2. FINÁLE PLAY-OFF

BOHDALEC – VATÍN 1:2

Branky a nahrávky: J. Chrást – Sochor, J. Váša (A. Váša). Třetiny: 0:2, 0:0, 1:0 – 2:1, rozh. nájezd A. Chrást. Nejlepší hráči: Odehnal – J. Poul. První zápas: 6:4.


Rozhovor
Aktuální výsledky

3. Finále - nájezdy

Bohdalec - Vatín
2 : 1

2. Finále

Bohdalec - Vatín
1 : 2

Exhibice

Veteráni ZR – Výběr VL
7 : 8N


o 3. místo

Přibyslav - Ostrov
4 : 3

1. Finále

Vatín - Bohdalec
4 : 6


Skupina o 9. – 13. místo
6. kolo

Pavlov - Slavkovice
2 : 7


2. Semifinále

Ostrov - Vatín
Bohdalec - Přibyslav
2 : 13
3 : 1

Skupina o 9. – 13. místo
5. kolo

Škrdlovice - Řečice
5 : 3


1. Semifinále

Přibyslav - Bohdalec
Vatín - Ostrov
1 : 3
8 : 4

Skupina o 9. – 13. místo
4. kolo

Slavkovice - Veselíčko
Škrdlovice - Pavlov
6 : 11
10 : 8