Vesnická liga - hokejová soutěž vesnic. Soutěže se zúčastňují hokejové týmy z města Žďár nad Sázavou a jeho okolí. Výsledky, tabulky, články, statistiky.

Dopisy a názory - sezóna 2013 / 2014

Zpět

ROZHOVOR

Za týden startuje Vesnická liga. Troufne si někdo na Bohdalec? Jediná důležitá změna v pravidlech je ohledně vyloučených hráčů do konce utkání. Tvrdě fauluješ = nehraješ.

JIŘÍ BUBÁK

Ostrov nad Oslavou – "Jaroletní" odpočinek končí, Vesnická začíná. Předsezonní schůzka vedoucích mužstev v Ostrově nad Oslavou načala více než sedmiměsíční bitvy na ledě ve Žďáře nad Sázavou. Než k nim však dojde, zeptali jsme se šéfa Vesnické hokejové ligy (VHL) Karla Daniela na vše podstatné před 14. ročníkem.

Karle, stihl jste si zpětně vyhodnotit uplynulý ročník?
Uplynulý ročník jsem víceméně zhodnotil každému mužstvu v třicetistránkovém celkovém vyhodnocení, kde mají k dispozici veškerý servis kolem VL, včetně statistik jednotlivců, mužstev a fotek. Pro ostatní je možné nahlédnout na našem webu vesnickaliga.cz, kde jsou veškeré důležité informace.

Co nejzajímavějšího se řešilo na předsezonní schůzce vedoucích mužstev?
Myslím, že nejvíce se diskutovalo ohledně pravidel jako takových, jestli zachovat pravidla stávající, nebo přijmout pravidla pro veterány. Vedla se kolem toho velká diskuse, ale dopředu jsem nepředpokládal, že bude nějaké konečné stanovisko hned. Dobrá myšlenka byla od vedoucího Rudolce, že pokud by byl zájem o nová pravidla, rozdělit ligu na dvě části, aby si všichni zahráli. Prostě je to na všech hráčích, aby si v mužstvech ujasnili, co je pro ně prioritou a následně se rozhodli. To chce čas a uvidíme.

Kolik týmů bude nakonec hrát Vesnickou ligu?
Byli další dva zájemci, ale do letošního ročníku se přihlásilo opět devatenáct mužstev.

31.8. už startuje nový. Dočkáme se v něm nějakých změn v pravidlech, nebo něčeho jiného?
V pravidlech se nedočkáme žádných výraznějších změn, snad jen jedna důležitá změna ohledně vyloučených hráčů do konce utkání. Na schůzce si mužstva odsouhlasila, že hráč, který bude mít dvě vyloučení do konce utkání v jednom ročníku, má v tomto ročníku zastavenou činnost a v následujícím ročníku platí podmínka, že pokud bude hráč vyloučen do konce utkání jedenkrát, v tomto ročníku také končí.

Hrací systém zůstane zachován?
Ano, loňský model se všem líbil, proto zůstane stejný, to znamená, že základní část se odehraje systémem každý s každým, ale nadstavbová část, tj. play-off, bude rozšířeno o předkolo, kde přímo postoupí prvních šest mužstev a o další dvě místa by si to rozdala mužstva na 7. až 10. místě. Tím se rozšíří možnost pro další dva celky dostat se do play-off. Toto předkolo by se hrálo na dvě utkání, ostatní duely v play-off již na dvě vítězná utkání. Ostatní mužstva si to rozdají ve skupinách dvoukolově. Pokud bychom to však nestíhali časově, odpadlo by předkolo play-off.

Hráče a funkcionáře bude hodně zajímat cena ledu. S čím můžou počítat?
Víte, pro nás je nevýhodné, že nám pronájemce určuje a účtuje za kalendářní rok. Pokud se nám cena za pronájem ledové plochy od prvního ledna změní, musíme vše evidovat, a je to o to všechno složitější. Bohužel město vydává ceníky k prvnímu lednu a s tím nic nenaděláme. Ale jinak všichni ví, co je nadcházející sezonu čeká a s tím i počítají. Zrovna tak, bychom uvítali zimní stadion v Bystřici, ale to bude asi na delší trať, uvidíme.Archiv dopisů a názorů

Aktuální výsledky

3. Finále - nájezdy

Bohdalec - Vatín
2 : 1

2. Finále

Bohdalec - Vatín
1 : 2

Exhibice

Veteráni ZR – Výběr VL
7 : 8N


o 3. místo

Přibyslav - Ostrov
4 : 3

1. Finále

Vatín - Bohdalec
4 : 6


Skupina o 9. – 13. místo
6. kolo

Pavlov - Slavkovice
2 : 7


2. Semifinále

Ostrov - Vatín
Bohdalec - Přibyslav
2 : 13
3 : 1

Skupina o 9. – 13. místo
5. kolo

Škrdlovice - Řečice
5 : 3


1. Semifinále

Přibyslav - Bohdalec
Vatín - Ostrov
1 : 3
8 : 4

Skupina o 9. – 13. místo
4. kolo

Slavkovice - Veselíčko
Škrdlovice - Pavlov
6 : 11
10 : 8