Vesnická liga - hokejová soutěž vesnic. Soutěže se zúčastňují hokejové týmy z města Žďár nad Sázavou a jeho okolí. Výsledky, tabulky, články, statistiky.

8. kolo - sezóna 2018 / 2019

Zpět

Světnov předvedl famózní obrat

Lídr tabulky prohrával po dvou třetinách nad Rudolcem už 1:4. Přesto slavil výhru 6:5

Dva vysoké příděly přineslo 8. kolo Vesnické ligy. Jeden si ze žďárských Bouchalek odvezly Škrdlovice, druhý Znětínek. Ostatní duely byly vyrovnanější. Do posledních vteřin se bojovalo o body ve šlágru kola mezi Rudolcem a Světnovem, který famózní poslední třetinou překlopil stav 1:4 na 6:5 ve svůj prospěch.

Body se dělily v derby Ostrova s Vatínem. Vrchní polovinu tabulky ještě více zamotaly Slavkovice, díky hattricku Nekvindy porazily Přibyslav 4:2. Letošní ročník je i stále velmi vyrovnaný. Osm týmů, které jsou aktuálně na postupových příčkách pro play-off, dělí pouhé čtyři body.

Pavlov nadále střídá dobré výkony s těmi horšími. Tentokrát vůbec nezachytil začátek zápasu, Veselíčku podlehl 6:3. Pro vítězný tým šlo o první body v sezoně. Další může přidat v nedělním klání dvou nejhorších celků soutěže, v němž vyzve od 19 hodin Olešnou.

NOVÁ VES – OLEŠNÁ 4:1

Branky a nahrávky: David Starý, Pavel Nečas, Jiří Fuksa (Petr Bureš, Jaroslav Havlík, Jan Nečas) – Antonín Jínek. Třetiny: 0:1, 1:0, 3:0. Nejlepší hráči: Jiří Benc – Jan Nečas.

VESELÍČKO – PAVLOV 6:3

Branky a nahrávky: Bořil 2, Klement, Svatoň, Peňáz, Kratochvíl (Kasal 4, Bořil, Kratochvíl) – Hejl, B. Chmelař, Skryja (Nevěčný 2, Skryja, Hron). Třetiny: 3:0, 2:0, 1:3. Nejlepší hráči: Pleva – Skryja.

ŠKRDLOVICE – ŘEČICE 2:10

Branky a nahrávky: L. Musil, M. Šmahel (M. Janáček, Z. Komínek, T. Pazour) – V. Šacl 2,P. Šustáček 2, M. Drdla, J. Poul, O. Poul, M. Šacl, J. Šandera, O. Šandera (L. Michal 2, M. Drdla, P. Kaláb, J. Poul, O. Poul, P. Poul, O. Šandera, P. Šustáček, P. Veselý). Třetiny: 1:4, 1:2, 0:4. Nejlepší hráči: L. Musil – J. Poul.

ZNĚTÍNEK – BOHDALEC 4:14

Branky a nahrávky: V. Macek 2, M. Plhák 2 (P. Bílek, P. Dvořák, M. Plhák, J. Vaněk) – L. Jaša 4, P. Jaša 3, Jak. Večeřa 3, F. Kovář 2, A. Chrást, V. Nedoma (L. Jaša 3, A. Chrást 2, J. Chrást, V. Jaša, Smažil, Jak. Večeřa) Třetiny: 2:1, 0:8, 2:5. Nejlepší hráči: M. Plhák – Jak. Večeřa.

RUDOLEC – SVĚTNOV 5:6

Branky a nahrávky: Chalupa 2, Voj. Musil 2, Zelený (Zelený 2, Chalupa) – Pošvic 2, Toman 2, Hrnčíř, Tůma (Kuba 3, Tlustoš 2, Pošvic, Toman). Třetiny: 2:0, 2:1, 1:5. Nejlepší hráči: Chalupa – Vondráček.

OSTROV – VATÍN 5:5

Branky a nahrávky: Kovář 2, Němec 2, Fňukal (Dostál, Kment, Švanda) – J. Váša 3, L. Váša, O. Štěpánek (Hubený, Sochor, J. Váša). Třetiny: 2:1, 1:2, 2:2. Nejlepší hráči: Švanda – J. Váša.

SLAVKOVICE – PŘIBYSLAV 4:2

Branky a nahrávky: Nekvinda 3, Starý (Sáblík 2, Skalník, Štěpánek) – Forman, Novotný (M. Teml). Třetiny: 1:1, 3:1, 0:0. Nejlepší hráči: Nekvinda - P. Svoboda.