Vesnická liga - hokejová soutěž vesnic. Soutěže se zúčastňují hokejové týmy z města Žďár nad Sázavou a jeho okolí. Výsledky, tabulky, články, statistiky.

1. finále a o 3. místo Play-off - sezóna 2017 / 2018

Zpět

Bohdalec otočil první finále z 0:3, rozhodl v nájezdech. Vatín po přestřelce urval bronz.

Fantastický obrat v poslední třetině z 0:3 na 4:3 zaručil hokejistům Bohdalce vedení 1:0 na zápasy ve finále play-off. Světnov, který dlouho držel nadějný výsledek, padl až po samostatných nájezdech. Hrdinou trestných střílení se stal bohdalecký Aleš Chrást, který jako jediný našel recept na výborné brankáře. Světnovští se v sobotu pokusí sérii minimálně o týden prodloužit, druhé finále začíná na žďárském zimním stadionu ve 20.15.

Jasno už je o bronzových medailích. Na krk si je pověsí hráči Vatína, kteří v divoké přestřelce zdolali Rudolec 6:5.

FINÁLE PLAY-OFF

BOHDALEC – SVĚTNOV 4:3 SN

Zhodnocení V. Jaši (vedoucí mužstva, Bohdalec): "První dvě dvacetiminutovky jsme nemohli najít recept na hru Světnovských, obrat přišel v závěrečných minutách poslední třetiny, kdy jsme dvakrát překonali jinak skvěle chytajícího Nováka a rozhodovalo se až v samostatných nájezdech. Souboj gólmanů vyhrál bezchybný Odehnal. V poslední sérii nám povedeným blafákem zařídil vítězství Aleš Chrást."

Zhodnocení P. Štefana (vedoucí mužstva, Světnov): "Soupeře jsme po dvě třetiny drželi dostatečně daleko od naší branky, dařilo se nám dávat góly a zaslouženě vést, ale ve třetí třetině se nám tato hra nedařila, soupeř ke konci vyrovnal a měl při nájezdech větší štěstí."

Branky a nahrávky: L. Jaša, P. Jaša, J. Večeřa ml., rozhodující nájezd A. Chrást (P. Jaša 2, J. Chrást) – Hrnčíř, Pošvic, Strnad (Kuba, Straka). Třetiny: 0:1, 0:2, 3:0. Nejlepší hráči: A. Chrást – Novák. Stav série: 1:0.

ZÁPAS O 3. MÍSTO

VATÍN – RUDOLEC 6:5

Zhodnocení K. Sobotky (vedoucí mužstva, Vatín): "Zápas pro nás začal špatně a už po třech minutách jsme prohrávali 0:2. Ale dali jsme kontaktní gól a ve 2. třetině otočili na 4:2. Ale to, co se nám stalo v prvních minutách zápasu, jsme předvedli i v poslední třetině a soupeř srovnal. Nicméně závěr nám střelecky vyšel a vyhráli jsme 6:5. Děkuji týmu za úspěšnou sezonu a pěkné 3. místo."

Zhodnocení V. Musila (hráč, Rudolec): "V divokém utkání plném zvratů jsme se po skvělém úvodu dostali do rychlého vedení 2:0. Viditelně zaskočený Vatín se ale dokázal rychle oklepat a otočil na 4:2. Po krátké přestávce na úpravu ledu jsme se z kabiny vrátili se snahou o vstřelení kontaktní branky, která by nás vrátila do zápasu. To se podařilo a díky dvěma rychlým gólům Vomely a Klimeše jsme dokázali stav utkání vyrovnat. Vatín však vzápětí znovu odskočil do nejtěsnějšího vedení. V závěru jsme byli potrestáni vyloučením na 2+2 minuty za faul vysokou holí. V oslabení se nám nejprve podařilo srovnat na 5:5, ale Vatín svoji přesilovku také využil a vstřelil rozhodující branku na 6:5. Na stavu utkání nic nezměnila ani naše závěrečná snaha při hře bez brankáře. V zápase o třetí místo jsme tak již potřetí za poslední čtyři roky nestačili na našeho neoblíbeného soupeře a opět tedy obsazujeme nepopulární 4. místo."

Branky a nahrávky: Müller, Mokrý, Kondrát, A. Váša, L. Váša, L. Šíma (L. Váša, Krejčí, Pešek, J. Štěpánek, Blíženec) – Klimeš, V. Musil, Pejchl, L. Šerejch, M. Vomela. (R. Vomela, M. Vomela) Rozhodčí. Kašpar, Balcar. Třetiny: 3:2, 1:0, 2:3. Nejlepší hráči: L. Šíma – M. Vomela.