Vesnická liga - hokejová soutěž vesnic. Soutěže se zúčastňují hokejové týmy z města Žďár nad Sázavou a jeho okolí. Výsledky, tabulky, články, statistiky.

13. kolo - sezóna 2017 / 2018

Zpět

Škrdlovice udržely osmou pozici, Nové Vsi čtvrtfinále uteklo

Závěrečné 13. kolo základní části Vesnické ligy definitivně rozhodlo o osmi účastnících play-off. Jedinou nejistou pozici si udržely osmé Škrdlovice, které ve šlágru kola odolaly náporu Nové Vsi, remíza 5:5 jim na vyřazovací část stačila. Ve čtvrtfinále si zahrají s Bohdalcem, ten potvrdil post lídra dvanáctou výhrou v sezoně.

O umístěních na 2. až 4. místě musela rozhodnout minitabulka vzájemných duelů Přibyslavi, Světnova a Vatína, ze které vyšel nejlépe Světnov. Dlouho na čele se pohybující se Přibyslav a Rudolec si to mezi sebou rozdají už ve čtvrtfinále, které se budou hrát na dvě vítězná utkání. Zbývající dvojice tvoří Vatín se Znětínkem a Světnov s řečickými Berany.

Ve hře zůstávají i ostatní celky, na něž čekají dva zápasy o 9., 11. a 13. místo. Při rovnosti skóre budou rozhodovat nájezdy.

Nejproduktivnějším hráčem třináctikolové základní části se stal světnovský Lukáš Pošvic. Suverénně nejlepší střelec soutěž posbíral 56 bodů (33+23). Že nejde o náhodu, dokázal i v posledním kole proti Olešné, v němž byl u devíti z dvanácti branek.

PŘIBYSLAV – SLAVKOVICE 7:2

Branky a nahrávky: Neubauer 2, Doležal, Forman, P. Svoboda, L. Svoboda, Michal Teml (Forman 3, Miloslav Teml 3, M. Strašil 2, Křepinský) – Nekvinda, Sáblík (Mužátko ml., Nekvinda). Třetiny: 1:0, 4:2, 2:0. Nejlepší hráči: Forman – Škorpík.

OLEŠNÁ – SVĚTNOV 2:12

Branky a nahrávky: Zdeněk Sláma, Solař (Zdeněk Sláma, Suchý) – Hrnčíř 2, Kuba 2, Pošvic 2, Tůma 2, Vondráček 2, Strnad, Vladislav Tlustoš (Pošvic 7, Vondráček 3, Kuba 2, Vladislav Tlustoš 2, Hrnčíř, Strnad, Štefan, Tůma). Třetiny: 1:4, 1:6, 0:2. Nejlepší hráči: Nečas – Vondráček.

RUDOLEC – BOHDALEC 6:7

Branky a nahrávky: Chalupa 3, Vl. Musil, R. Vomela (Voj. Musil 4, Vl. Musil 2, Klimeš) – J. Chrást 2, L. Jaša, P. Jaša, P. Sklenář, J. Smažil (L. Jaša 3, P. Jaša 2, Kovář 2, Smažil, Ji. Vařejka, J. Večeřa ml.). Třetiny: 2:3, 2:2, 2:2. Nejlepší hráči: Chalupa – Hořínek.

VESELÍČKO – PAVLOV 7:5

Branky a nahrávky: Kasal 2, Kratochvíl 2, Bořil 2, Svatoň (Svatoň 4, R. Kaláb 3, Kratochvíl 2, Pleva, Kasal) – Havelka, Hron, J. Chmelař, Karásek, Skryja (Hron 3, J. Chmelař, Karásek, Skryja). Třetiny: 2:1, 3:4, 2:0. Nejlepší hráči: Svatoň – Černý.

VATÍN – ŘEČICE 3:1

Branky a nahrávky: Hubený, Sochor, L. Váša (Krejčí, A. Váša) – J. Šandera. (O. Poul). Třetiny: 1:0, 1:0, 1:1. Nejlepší hráči: Pazour – O. Poul.

ŠKRDLOVICE – NOVÁ VES 5:5

Branky a nahrávky: L. Bednář 2, P. Jun ml., I. Podsedník, M. Šmahel (Z. Komínek 2, J. Hutlas, M. Šmahel) – M. Zdražil 3, J. Fuksa, T. Novotný (J. Krejčí 2, J. Havlík, P. Nečas, J. Nečas, L. Zajíček). Třetiny: 1:0, 1:1, 3:4. Nejlepší hráči: L. Bednář – M. Zdražil.

ZNĚTÍNEK – OSTROV 4:8

Branky a nahrávky: Beran 2, Neubauer 2 (P. Bílek, Křehlík, Plhák, J. Weihofer) – Dostál 2, Fňukal 2, Kovář 2, Jurek, Němec (Buchta 2, Dostál, Jurek, Kovář, Němec, D. Pelikán). Třetiny: 1:3, 2:1, 1:4. Nejlepší hráči: Beran – Dostál.